Intensywny kurs żeglarski

BARDZO INTENSYWNY, TYGODNIOWY KURS ŻEGLARSKI

Najważniejszy patent

Naszym zdaniem to najważniejszy patent żeglarski. Najważniejszy  dlatego, że to podczas szkolenia często mamy pierwszy kontakt z jachtem. Dlatego też podchodzimy do szkolenia w sposób opracowanego przez nas programu opartego na programie Polskiego Związku Żeglarskiego (PZŻ) na patent „Żeglarza Jachtowego” oraz Międzynarodowego programu ISSA. Podczas rejsu na jachtach kabinowych max 5 osób + sternik/ instruktor. Odwiedzimy wiele portów, przemierzymy kanały i przepłyniemy pod mostami i miejscami, gdzie trzeba kłaść i stawiać maszt. Bardzo duży nacisk stawiamy na praktyczną część kursu, tak byście po zdanym egzaminie mogli swobodnie wynająć i poprowadzić jacht odwiedzając dobrze wam znane porty.

Nasi instruktorzy to doświadczeni sternicy, którzy od kwietnia do października żeglują po Wielkich Jeziorach Mazurskich a w okresie zimowym często żeglują po ciepłych wodach.

Egzamin zdajecie zawsze na jachtach, na których się uczyliście.

By móc przystąpić do egzaminu na petent żeglarza jachtowego nie ma obowiązku uczestniczenia w szkoleniu.

ŻEGLARZ JACHTOWY UPRAWNIONY JEST DO:

– prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń.
– prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 12 m na morzu po morskich wodach wewnętrznych a na pozostałych wodach morskich 2 mile od brzegu, w porze dziennej.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą na egzamin na patent żeglarza jachtowego?

Podczas egzaminu należy przedstawić komisji egzaminacyjnej następujące dokumenty:

  • dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość /np. dowód osobisty/,
  • dokument potwierdzający upoważniającego do skorzystania ze zniżki 50% za egzamin – dotyczy uczniów i studentów poniżej 26 roku życia z ważną legitymacją,
  • w przypadku osób niepełnoletnich – zgoda rodziców na udział w egzaminie.

Jak zorganizowany jest egzamin na patent żeglarza jachtowego?

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna ma formę pisemną i składa się z testu jednokrotnego wyboru. Test zawiera 75 pytań i na jego rozwiązanie jest 90 minut. Pozytywny wynik tej części egzaminu zapewnia 65 prawidłowych odpowiedzi.

Część praktyczna egzaminu obejmuje wykonanie wybranych przez komisję elementów egzaminacyjnych, określonych indywidualnie dla każdego zdającego. Za pozytywny wynik egzaminu praktycznego uważa się prawidłowe wykonanie wszystkich elementów wskazanych przez egzaminatora do wykonania. W trakcie części praktycznej dopuszcza się jednokrotne powtórzenie źle wykonanego elementu. Egzamin przeprowadzany jest na jachtach typu slup o długości kadłuba co najmniej 5,5 m wyposażonych w silnik z biegiem wstecznym, przy sile wiatru 1-5 stopni w skali Beauforta na akwenie z dostępnym pomostem wyposażonym w urządzenia cumownicze oraz dostępną boją cumowniczą.

Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie oceny pozytywnej z obu części.

W przypadku niezaliczenia egzaminu można ponownie przystąpić do egzaminu po powtórnym uiszczeniu opłaty egzaminacyjnej. Egzamin powtarzany jest w całości.

UWAGA!!!

Zachęcamy do nauki teorii za pomocą przygotowanych przez nas materiałów szkoleniowych, które wyślemy mailem zaraz po rezerwacji i opłacie kursu.  Podczas kursu odbywają się wykłady,  z racji tego że kurs jest intensywny chcemy się skupić na elementach praktycznych.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. erfeqwfeweqw ewqgewgewg q

1199 zł

1099 zł

1099 zł

1099 zł

1099 zł

1099 zł

1099 zł

1099 zł

1399 zł

1399 zł