Rejs w Boże Ciało

Zapraszam żeglarzy do szlifowania swoich umiejętności, chętnych zostania żeglarzami – a może wrócisz z rejsu z patentem oraz wszystkich którzy chcą pierwszy raz spróbować żeglarstwa!!!

Rejs zacznie się i skończy w Węgorzewie na północy Mazur. Odwiedzimy większość portów w których będziemy szlifować swoje umiejętności i uczyć się manewrów portowych.

Rejs zaczynamy we środę, już po pracy przyjeżdżamy do Węgorzewa, dzielimy się na załogi. Robimy też wieczorek zapoznawczy z grillem.

W czwartek wypływamy żeglować po jeziorze Mamry, zapoznajemy się z jachtem i ćwiczymy podstawowe manewry. Na noc zostajemy w Mamerkach, gdzie zrobimy ognisko i można zwiedzić tam bunkry po niemieckie. Chętni mogą też powędkować.

W piątek będziemy pływać po jeziorach Mamry i Święcajty lecz na noc spływamy do Węgorzewa ponieważ będzie czekał nas tam koncert szantowy Martinz Band – więc impreza do białego rana!

Sobota to dzień regat po 2 dniach obycia się z jachtem sprawdzimy swoje nabyte i dotychczasowe umiejętności w wyścigach żeglarskich czyli Regatach! Nocujemy w stanicy wodnej Kietlice gdzie zrobimy zakończenie regat rozdamy puchary i dyplomy.

W niedzielę wracamy do Węgorzewa gdzie zakończymy nasz rejs.

Uczestnicy rejsu żeglarskiego

Każdy z uczestników rejsu nie musi posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego. To czego wymagamy to ukończone 18 lat. Przed rozpoczęciem rejsu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. Udział w rejsie nie wymaga żadnego przygotowania oraz wymogów dotyczących zdrowia czy kondycji,

Jachty:
Podczas rejsu uczestnicy będą mieszkać i żeglować na dużych, BEZPIECZNYCH, wygodnych i dobrze wyposażonych jachtach kabinowych typu: Janmor, Twister 800, Narwal 823, Tango 730, Antila 26. Wszystkie jachty posiadają silniki. Każdy z jachtów posiada środki ratunkowe takie jak:

koło ratunkowe
kamizelki ratunkowe
gaśnica
Uczestnicy będą nocowali w kabinach jachtów na wygodnych kojach. W każdym z jachtów jest wyposażony w stół oraz kambuz, który zawiera komplet garnków, talerzy sztućców oraz kubków.
Sternicy:
Do każdej załogi będzie przypasowany jacht, który będzie prowadził sternik posiadający odpowiednie stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem (wszystkimi jachtami, uczestnikami i sternikami) będzie dowodził Komandor rejsu.

DODATKOWO KAŻDY UCZESTNIK REJSU ZA NIE WIELKĄ OPŁATĄ MA MOŻLIWOŚĆ WYROBIENIA CERTYFIKATU ISSA POLAND „Inland skipper żeglarski. Podczas rejsu uczestnicy zdobędą potrzebną wiedzę praktyczną i teoretyczną do prowadzenia samodzielnie jachtu żaglowego.

Cena rejsu: 650 zł
cena zawiera:
pobyt na jachcie
opiekę sternika
ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
opłat portowych ( okolo 50 zł osoba cały rejs)
opłat prysznicy i sanitariatów (12-15 zł prysznic, w Kietlicach w cenie postoju)
dojazdu i powrotu
wyżywienia – jachty wyposażone są w wyposażony kambuz, talerze i sztućce.