Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich (International Sailing Schools Association, ISSA) to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie.

ISSA założona została w roku 1969 przez największe organizacje żeglarskie regionu, automatycznie otrzymała autoryzację do działań w tym zakresie. Pierwsze dokumenty kwalifikacyjne ISSA wydawane były w latach 70-tych. Z biegiem lat standardy ISSA zyskały popularność również poza Europą (w Australii, w krajach Afryki, Ameryki Południowej i Północnej oraz w Azji).

W obliczu zmian w przepisach oraz w podejściu do uprawnia sportów wodnych w Polsce, patenty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Misja

Misją Stowarzyszenia jest wspieranie szkół ISSA w utrzymaniu najwyższych i najnowocześniejszych standardów edukacji które promują żeglarstwo i inne formy aktywności które pozwalają zająć się sportami wodnymi. Sporty wodne zapewniają dużo zabawy, ale musimy uzyskać pewne przygotowanie, aby cieszyć się nim w pełnym zakresie.

Nasza oferta

Dostarczamy narzędzia dla profesjonalnych szkół żeglarskich, które chcą efektywnie szkolić nowych żeglarzy i propagować bezpieczne żeglarstwo śródlądowe oraz morskie. Programy szkoleń ISSA Global wykorzystywane w naszej działalności przeznaczone są głównie dla użytkowników jachtów czarterowych, którzy żeglują na wodach krajowych, ale również a może przede wszystkim zagranicą.

Kursy żeglarskie oferowane przez szkoły federacji ISSA to nowoczesne szkolenia:

  • nastawione na bezpieczeństwo,
  • wykorzystujące nowoczesne techniki edukacyjne,
  • odbywające się na akwenach, gdzie przyszli skipperzy będą samodzielnie nawigować,
  • prowadzone na nowoczesnym sprzęcie,
  • dostosowane do najnowszych uwarunkowań rynkowych.

O nas