Rejs

Zapewne najciekawszym sposobem spędzenia czasu na mazurach jest tygodniowy: „REJS NA PÓŁNOC/POŁUDNIE MAZUR”. Przygoda żeglarska zaczyna się w Mikołajkach a kończy w Węgorzewie (lub odwrotnie). Plusem tego jest to, że uczestnicy żeglują tylko w jedną stronę (oszczędza to nam powrót tą samą trasą). Płynąc z Mikołajek na północ poznajemy dużą część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich m.in. takie kurorty jak: Mikołajki, Giżycko, Sztynort, Węgorzewo jak i cumowanie na dzikich cumowiskach. Wszyscy uczestnicy rejsu będą zakwaterowani na jachtach kabinowych, takich jak Twister, Narwal, Tango, Antila

Uczestnicy obozu żeglarskiego

Każdy z uczestników rejsu nie musi posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego. To czego wymagamy to ukończone 13 lat. Przed rozpoczęciem rejsu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. Udział w rejsie nie wymaga żadnego przygotowania oraz wymogów dotyczących zdrowia czy kondycji,

Trasa rejsu

Trasa rejsu wiedzie na przemian z portu Mikołajki do Węgorzewa bądź z Węgorzewa do portu Mikołajki. Podczas rejsu zwiedzimy dużą część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich tylko w jedną stronę, bez konieczności powrotu tą samą trasą do portu, w którym zaczęliśmy rejs. Podczas rejsu odwiedzimy większość jezior, kurortów, oraz miejsc gdzie będziemy cumowali na dziko, kosztując kiełbasek z ogniska i śpiewając szanty…

 

 

kisajno2

Kadra rejsu (sternicy)

 

Do każdej załogi będzie przypasowany jacht, który będzie prowadził sternik posiadający odpowiednie stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem (wszystkimi jachtami, uczestnikami i sternikami) będzie dowodził Komandor rejsu.

Jachty 
Podczas rejsu uczestnicy będą mieszkać i żeglować na dużych, BEZPIECZNYCH, wygodnych i dobrze wyposażonych jachtach kabinowych typu: Janmor, Twister 800, Narwal 823, Tango 730, Antila 26. Wszystkie jachty posiadają silniki. Każdy z jachtów posiada środki ratunkowe takie jak:

  • koło ratunkowe
  • kamizelki ratunkowe
  • gaśnica

Uczestnicy będą nocowali w kabinach jachtów na wygodnych kojach. W każdym z jachtów jest wyposażony w stół oraz kambuz, który zawiera komplet garnków, talerzy sztućców oraz kubków.

Wyżywienie (opcjonalnie)

W cenie rejsu nie ma wyżywienia, cumujemy w miejscach gdzie  są sklepy i można kupić produkty, dodatkowo każdy z jachtów jest wyposażony w kambuz składający się z kuchenki, garnków, patelni, talerzy i sztućców.

Terminy oraz ceny

DODATKOWO KAŻDY UCZESTNIK REJSU ZA NIE WIELKĄ OPŁATĄ MA MOŻLIWOŚĆ WYROBIENIA CERTYFIKATU ISSA POLAND „Inland skipper. Podczas rejsu uczestnicy zdobędą potrzebną wiedzę praktyczną i teoretyczną do prowadzenia samodzielnie jachtu żaglowego.

Koszta związane z rejsem:

  • Postojowe (opłata za port i prąd) około 30 zł dziennie na 1 osobę
  • Prysznice i toalety: prysznice od 8-15 zł, toalety 1-2 zł