Inland Power Yacht Skipper – certyfikat ISSA

Jeśli chcesz samodzielnie i bezpiecznie prowadzić łódź motorową po akwenach całego świata lub holować narciarza wodnego, certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper daje Ci te możliwości. Rozpocznij przygodę z motorowodniactwem na naszym praktycznym szkoleniu skipperskim.

Inland Power Yacht Skipper – co to jest?

Motorowodny sternik śródlądowy, czyli Inland Power Yacht Skipper to pierwszy stopień w cyklu szkoleń certyfikowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarstwa (ang. ISSA). Na kursie zdobędziesz kompetencje niezbędne do obsługi jachtu motorowego do 15 metrów dlugości lub skutera wodnego, a certyfikat ISSA da Ci przepustkę do zwiedzania światowych wód śródlądowych i przybrzeżnych.

Certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper w praktyce

Na naszych kursach umiejętności zdobywasz przede wszystkim na wodzie, dzięki czemu wyrobisz dobre nawyki, wprawisz się wykonywaniu kluczowych czynności na jachcie i odnajdziesz się w sytuacjach zagrożenia. Co potrafisz jako Inland Power Yacht Skipper z certyfikatem ISSA?

 • Samodzielnie prowadzisz łódź motorową w ciągu dnia po wodach śródlądowych oraz morzach (do 3 mil morskich od brzegu, ok. 5,5 km).
 • Śmigasz skuterem wodnym bez ograniczenia mocy silnika.
 • Masz uprawnienia, by bezpiecznie holować narciarza wodnego lub inny pływający sprzęt rekreacyjny.
 • Swobodnie manewrujesz jednostkami motorowymi.
 • Potrafisz wykonywać podejścia na silniku i gdy trzeba, podebrać człowieka za burtą.
 • Znasz rodzaje jachtów motorowych, ich budowę, instalacje oraz napędy.
 • Jako Inland Power Yacht Skipper bez trudności obsługujesz silnik stacjonarny i zaburtowy.
 • Bezpiecznie cumujesz, kotwiczysz, korzystasz z węzłów i poruszasz się po jachcie.
 • Masz pojęcie o podstawach nawigacji elektronicznej i terestrycznej.
 • Rozpoznajesz kluczowe dla bezpieczeństwa na wodzie zjawiska meteorologiczne.
 • Znasz przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się jachtem w tym regulacje CEVNI o żegludze śródlądowej, oznakowaniu IALA czy zasady unikania kolizji.

Motorowodny sternik śródlądowy z certyfikatem ISSA – co zyskujesz?

Pewnie obsługujesz aż 3 jednostki pływające
Jeden certyfikat ISSA to wiele możliwości. Otwórz sobie drogę do nowych doświadczeń na jachtach motorowych, skuterach wodnych czy holach dla narciarza wodnego.

Międzynarodowe uprawnienia
Certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper jest honorowany w wielu portach świata, co daje Tobie i Twojej załodze swobodę w odkrywaniu niezliczonych wodnych szlaków dostępnych dla jachtów motorowych i skuterów.

1 kurs 2 patenty PZMWiNW + ISSA
Z Jachttour masz możliwość połączenia polskich i europejskich uprawnień. Zapłać raz i zostań sternikiem motorowodnym oraz Inland Power Yacht Skipperem. Ten certyfikat daje Ci także uprawnienia do holowania narciarza wodnego (bez dodatkowego kursu).

Sprawdź terminy i wybierz kurs dla siebie!

Zgłoś się na szkolenie

Wybierz termin:


Egzamin: