Inshore Skipper – ISSA uprawnienia

Zdobądź z nami uprawnienia ISSA Inshore Skipper i zwiedzaj świat jako samodzielny sternik jachtu morskiego. To 40h szkolenia dla odpowiedzialnych adeptów sztuki żeglarskiej, którzy mają za sobą podstawowe doświadczenie rejsowe.

Sternik jachtu morskiego – Twoje umiejętności

To stopień, który pozwoli Ci wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej na prawie wszystkich akwenach czarterowych. Szczególnie polecany do pływania po ciepłych wodach (akweny Morza Śródziemnego, Wysypy Kanaryjskie, Karaiby itp.). Co potrafi Inshhore Skipper z uprawnieniami ISSA?

  • Samodzielnie prowadzisz jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej.
  • Swobodnie manewrujesz jachtem pod żaglami i na silniku.
  • Bezpiecznie zacumujesz i zakotwiczysz jacht.
  • Zarządzasz załogą podczas pracy z żaglami (stawianie, zrzucanie, refowanie, wykonywanie zwrotów).
  • Znasz podstawy nawigacji – czytasz mapy, morskie wyznaczasz i kreślisz kurs, umiesz wyznaczyć pozycję jachtu, potrafisz obsługiwać i odczytywać dane z odbiornika GPS i plotera.
  • Rozumiesz podstawowe zapisy locji morskiej (oznaczenia torów wodnych, znaki nawigacyjne na wodzie i na mapach, przy wejściu do portu).
  • Jako Inshore Skipper z uprawnieniami ISSA umiesz ocenić warunki pogodowe i oszacować poziom bezpieczeństwa wyjścia w morze.
  • Znasz szczegółową budowę jachtu i bez problemu obsługujesz podstawowe instalacje oraz silnik.
  • W sytuacji zagrożenia wiesz jak wezwać pomoc, znasz procedury i obsługujesz sprzęt ratowniczy oraz asekuracyjny.
  • Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu nie mają dla Ciebie tajemnic.

Inshore Skipper – uprawnienia ISSA i Twoje korzyści

Samodzielnie poprowadzisz jacht
Dzięki szkoleniu przygotowanemu przez Federację ISSA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarstwa) masz kompetencje, by zebrać swoją własną załogę i być za sterem Waszego wymarzonego rejsu.

Więcej akwenów do odkrycia
Uprawnienia ISSA Inshore Skipper rozszerzają Twoje kierunki podróży. Możesz żeglować po wodach śródlądowych, morzach zamkniętych i strefie przybrzeżnej akwenów otwartych (jachty do 18 metrów długości).

1 kurs 2 patenty
Wykorzystaj umiejętności niezbędne dla skippera także w rodzimym systemie certyfikacji Polskiego Związku Żeglarskiego [link wewn do podstrony żeglarz jachtowy]. Jednorazowy koszt zapewni Ci niezależność na wodach w kraju i za granicą.

Znajdź dogodny termin rejsu, postaw na uprawnienia ISSA i rozpocznij przygodę jako Inshore Skipper!

Zgłoś się na szkolenie