Kurs sternika motorowodnego z patentem PZMiNW – Mazury

Sportowa adrenalina na skuterach ze znajomymi? Wędkowanie na jachcie nad Zatoką? A może rodzinny wypad z nurkowaniem na Mazury? Kurs sternika motorowodnego to podstawowe szkolenie, które pozwoli Ci bezpiecznie i efektownie prowadzić motorówkę lub skuter wodny. Zdobądź patent sternika motorowodnego na Mazurach i uzyskaj uprawnienia PZMiNW.

Kurs sternika motorowodnego – co daje?

Z Jachttour zaoszczędzisz czas i wszystkiego nauczysz się w praktyce. Jakie kompetencje daje patent sternika motorowodnego?

 • Samodzielnie prowadzisz jacht motorowy po wodach śródlądowych oraz morzach (do 2 mil morskich od brzegu, ok. 3,7 km) w porze dziennej.
 • Pływasz skuterem wodnym bez ograniczenia mocy silnika.
 • Z patentem bez problemu manewrujesz łodzią motorową, robisz podejścia, mijanie, cumowania.
 • Po kursie sternika motorowodnego z łatwością wykonujesz podstawowe prace bosmańskie.
 • Znasz rodzaje i budowę jachtów motorowych i swobodnie się po nich poruszasz.
 • Wiesz, jak działają instalacje i napędy, samodzielnie obsługujesz silniki łodzi.
 • Odnajdujesz się w podstawach nawigacji, locji śródlądowej, znaków żeglugowych, sygnałów dźwiękowych na wodzie.
 • Patent sternika motorowodnego pozwoli Ci poznać polskie szlaki żeglugowe na Mazurach, rzekach górskich i nizinnych, jeziorach, kanałach.
 • Odczytujesz i poprawnie weryfikujesz komunikaty meteorologiczne i zjawiska pogodowe na wodzie, w tym siłę wiatru i stanu akwenu wg. skali Beauforta.
 • Kurs sternika motorowodnego nauczy Cię zasad ratownictwa załogi i sprzętu oraz jak udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia.
 • Na swoich wyprawach kierujesz się zasadami żeglarskiej etykiety i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Uzyskaj patent sternika motorowodnego na Mazurach

Patent sternika motorowodnego daje uprawnienia do żeglugi głównie po wodach śródlądowych takich jak najwspanialsze w Polsce jeziora Mamry i Święcajty. Dlatego to właśnie Mazury wybraliśmy na miejsce naszego kursu. Sternik motorowodny znajdzie tu mnóstwo wyzwań, zdobędzie doświadczenie do zdobycia kolejnych stopni motorowodnych i zaimponuje załodze na rejsie znajomością manewrowych sztuczek.

Kurs sternika motorowodnego Mazury – co zyskujesz?

Patent na niezależność na polskich wodach
Z patentem sternika motorowodnego pływasz po jeziorach, rzekach, kanałach i morskiej strefie przybrzeżnej na łodziach motorowych o długości do 12 metrów. Odkrywasz nowe szlaki Mazur oraz korzystasz z uroków wodnej turystyki.

Uprawnienia państwowe
Kurs sternika motorowodnego prowadzimy zgodnie z uznanym programem patentów PZMiNW – Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Możesz zatem z załogą swobodnie przemieszczać się między portami i korzystać z dostępnych tam jednostek motorowodnych.

1 kurs 2 patenty
Jeśli chcesz pływać łodziami motorowymi po całym świecie, rozszerz patent sternika motorowodnego o certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skippera. Płacisz raz, korzystasz podwójnie i zwiedzasz nie tylko Mazury. Egzaminy zdajesz na nowoczesnych jednostkach, które już znasz ze szkolenia praktycznego.

Rezerwuj terminy i odpalaj silniki z Jachttour!

Zgłoś się na szkolenie

Wybierz termin:


Egzamin: