Kurs żeglarski na Mazurach na patent żeglarza jachtowego

Marzysz o pierwszym wypadzie pod żagle na Mazury? Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego pozwoli Ci bezpiecznie poprowadzić swój debiutancki rejs i zrobić wrażenie na załodze. Na naszym intensywnym tygodniowym kursie na patent żeglarski na Mazurach nauczysz się wszystkiego od podstaw w praktyce. Trzymaj mazurski kurs na żeglarza jachtowego. To najważniejszy patent w Polsce!

Kurs żeglarski Mazury – Twoje kompetencje z patentem żeglarza jachtowego

Z Jachttour wyrobisz dobre nawyki, by żeglować płynnie i bezpiecznie. Co potrafisz po kursie żeglarza jachtowego na Mazurach?

  • Samodzielnie prowadzisz jacht żaglowy po jeziorach, rzekach, kanałach bez ograniczeń.
  • Samodzielnie prowadzisz jacht żaglowy do 12 metrów długości na morzu (do 2 mil morskich, ok. 3,7 km) w porze dziennej.
  • Sprawnie manewrujesz pod żaglami i na silniku (zmiana kursu, zwroty, dojścia i odejścia od boi nabrzeża)
  • Kurs na patent żeglarski na Mazurach sprawi, że bez problemu zacumujesz, zakotwiczysz, zawiążesz węzły w wielu przystaniach na szlaku.
  • Jacht to Twój drugi dom – żeglarz jachtowy z patentem zna jego budowę, potrafi się po nim poruszać i sprawnie prowadzi po nim swoją załogę.
  • Mazurski kurs żeglarski nauczy Cię udzielania pomocy członkom załogi, także podczas alarmu „człowiek za burtą”.
  • Orientujesz się również w przepisach ratownictwa w żegludze śródlądowej, brzegowej, morskiej.
  • Masz elementarną wiedzę z zakresu nawigacji i oznakowania szlaków w żegludze śródlądowej Mazur i nie tylko.
  • Trafnie oceniasz sytuację pogodową przed wyjściem z portu i na wodzie, znasz podstawowe zjawiska meteorologiczne i poradzisz sobie w trudnej sytuacji.
  • Kurs żeglarza jachtowego po Mazurach uczuli Cię na żeglarską etykietę i wyrobi odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Kurs na patent żeglarski – Mazury w pigułce

Podczas tego szkolenia kursanci często mają pierwszy w życiu kontakt z jachtem. Zatem patent na żeglarza jachtowego to naszym zdaniem najważniejszy kurs na patent żeglarski. Mazury są świetnym miejscem, by szlifować technikę. Jeśli opanujesz manewry na Wielkich Jeziorach, poradzisz sobie po kursie żeglarza jachtowego i na innych wodach poza Mazurami. Na kursie żeglarskim odwiedzamy więc wiele portów, przemierzymy kanały i przepłyniemy pod mostami i miejscami, gdzie trzeba kłaść i stawiać maszt. Z taką praktyką swobodnie wynajmiesz i poprowadzić jacht, odwiedzając dobrze znane miejsca. Sprawdź nasze porty!

Patent żeglarza jachtowego na Mazurach – dlaczego warto?

Patent na Twój pierwszy rejs
Spełnisz swoje marzenia o samodzielnej wyprawie pod żaglami na Mazury. Kurs żeglarski z patentem żeglarza jachtowego da Ci wiedzę i doświadczenie do bezpiecznej żeglugi i stanowi punkt wyjścia do zdobywania dalszych stopni.

Uzyskujesz uprawnienia Polskiego Związku Żeglarskiego
Twoje umiejętności po kursie żeglarza jachtowego na Mazurach będą honorowane na polskich wodach śródlądowych i morskiej strefie przybrzeżnej. Swobodnie wyczarterujesz i poprowadzisz jacht żaglowy po wielkich Jeziorach Mazurskich lub strefie przybrzeżnej.

Zdobądź 2 patenty – polski i międzynarodowy (PZŻ + ISSA)
Jeśli swoją żeglarską przygodę chcesz kontynuować na wodach całego świata, rozszerz patent żeglarza jachtowego o certyfikat ISSA Inland Skippera. W Jachttour płacisz i szkolisz się raz, a otrzymujesz 2 patenty, które otworzą przed Tobą porty nie tylko na mazurskich jeziorach.

Mazury z kursem żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
A jeśli marzy Ci się zamiana żagli na motorówkę, skorzystaj z kursu na sternika motorowodnego. Oba mazurskie kursy na patenty żeglarskie zrobisz z Jachttour na nowoczesnym sprzęcie i bez straty czasu na gadanie.

Rezerwuj termin kursu żeglarskiego na Mazurach i pływaj do woli!

Zgłoś się na szkolenie

Wybierz termin:


Egzamin: